Pevnost poznání Olomouc – tip na výlet s dětmi

Mám pro vás super tip na výlet s dětmi od cca 4 let až do dospělosti :).

Vydali jsme se o víkendu na výlet do Olomouce, kam jsme chtěli vyrazit už dlouho. V sobotu bylo “u nás” jaro, ale v Olomouci pocitově -4 stupně a dost fučelo. Dorazili jsme akorát kolem 12h a skočili si na oběd na náměstí do Caffe a pizzeria Opera. Jídlo bylo super, my s Kubou měli italské těstoviny a Beník pizzu – vše čerstvé, moc dobré. Jelikož je to spojené i s kavárnou, tak jako sladkou tečku jsme si dali Tiramisu, ale ten nespočet dezertů, ze kterých jste mohli vybírat…ach.

Pak jsme obešli kašny a šli se ubytovat do Miss Sophie´´ s. Bylo docela těžké něco kloudného v Olomouci najít den před odjezdem, fakt dost vyprodané ubytování jak na Bookingu, tak na Airbnb. Nějakou náhodou se mi tam pak objevilo Miss Sophies, které je přímo u náměstí a jejich pokoje jsou jedna krása, takže kde spíme bylo hned jasné :). Navíc, když rezervujete přímo, přes jejich web, máte snídani v ceně, welcome drink a taky slevu 10 % – když zadáte kód SURE10 (kdybyste chtěli využít). Večer nám Kuba odjel do Ostravy na Oktagon a my si s Bením udělali filmový večer na pokoji, proložený hraním s autíčkama (bral celý vozový park).

Další den jsme nikam nespěchali, dali si pomalou a výbornou snídani v kavárně hotelu a vyrazili na procházku po parku a následně do Pevnosti poznání, jak se jmenuje to hlavní, o čem chci psát.

Pevnost poznání je bývalý muniční sklad, nyní zrekonstruovaná obrovská krásná budova, kde najdete přízemí a dvě patra různých expozic. Nikdy jsem o tom dřív neslyšela, náhodně jsem ji našla při googlování, kam v Olomouci s dětma. No a byla to velká paráda. Pro nás 3 vyšly lístky na 355 Kč, plus jsme si připlatili dílničku, takže ve finále necelou pětistovku. Byli jsme tam asi 3 hodiny a i to bylo málo, nestihli jsme projít vůbec 1,5 patra. Beník byl nadšený a všechno ho zajímalo, všechno chtěl vyzkoušet. Já odpadla nejdřív, pak únava došla i na Kubu, ale Béňa byl jak naspeedovaný. Byla tam expozice o fungování přírody, fyzikálních zákonech, o lidském těle a vše hrozně hezky a interaktivně podané. Taky různé hlavolamy pro malé i velké, kuličkodráha a spousta dalšího.

Ještě se chci zmínit i o těch dílničkách. Při vstupu se totiž můžete přihlásit i do různých dílniček, které probíhají v průběhu celého dne i hezky po krátkýc intervalech – cca každé půl hodinky. My se přihlásily do dílničky, kde si děti mohly vyrobit jednoduchý hlavolam ze dřeva (šmirglovali tam, vrtali s malou vrtačkou, atd…a za půl hodiny jste šli do druhé “dílničky”, tentokrát laboratoře, kde nám studenti chemie povídali o děti krásně zapojili do povídání o 5ti smyslech. Takže poznávali vůně a učili je správně čichat, ochutnávali bílé prášky a měli poznat kyselinu citronovou, ukazovali, co způsobí vdechnutí helia a dalšího plynu s hlasem (velmi vtipné pro děti i pro dospělé) a spousu dalších zajímavých věcí..Byli jsme vážně nadšení. Všichni.

Jediné, co mi tam chybělo bylo nějaké malé bistro nebo bufet :D. To víte, těhotná, unavená a pořád hladová, tak člověk chce zahnat aspoň ten hlad :D. Jak jsem psala, my tam byli 3 hodiny, neprošli jsme zdaleka všechno a po 3 hodinách přijde hlad asi na každého. Takže svačiny s sebou, pokud nechcete baštit bagety a cukroviny z automatu.

Takže tady máte odkaz: https://www.pevnostpoznani.cz/ a pěknou zábavu přeju! A dejte pak určitě vědět, jak se vám tam líbilo :).

Na mém Instagramu najdete i reel z výletu, kde je spousta záběrů právě z Pevnosti :).

PS: omluvte kvalitu fotek – nebrala jsem s sebou svou zdrcadlovku a fotila jen na mobil 🙂

Jitka

Leave A Comment