Root Beer Cake

IMG_3713

IMG_3758

IMG_3738

Tenhle “cake” mě zaujal už loni, ale nějak jsem se k němu nedostala. Teď nadešel ten správný čas ho vyzkoušet. Ještě bych ale pro ty, co Root beer neznají, vysvětlila, o jaký nápoj se jedná.

Root beer je tzv. kořenové pivo – překvapivě sladký nápoj unikátní chuti. Jeho vůně mi trošku přípomíná žvýkačky z dětství s příchutí Tuti-fruti. Pivo je vyráběno z kořene stromu Sassafras (česky Kašta). Je to velmi typický nápoj pro severní Ameriku a koupíte ho jak v alko, tak nealko podobě.

U nás seženete v obchodech se zahraničním zbožím a nebo ho mají na rohlik.cz

Bábovka je neuvěřitelně vláčná a nejlíp chutná s vanilkovou nebo čokoládovou zrmzlinou. Já zavezla ochutnat známým a vzala do práce, takže za hodinu bylo po bábovce a všichni se oblizovali, tak snad budete i vy ;).

Budu moc ráda, když mi pak dáte vědět dole do komentáře nebo na FB, jak se vám povedla :).

Ingredience

2 hrnky root beer

1 hrnek kvalitního kakaa

1/2 hrnku (cca 113 g) másla

1 hrnek třtinového cukru

2 vejce

2 hrnky hladké mouky

1 a 1/2 lžičky jedlé sody

1 lžičku soli

IMG_3752

Postup

  1. Do středně velkého hrnce si vlijeme Root beer, přidáme kakao a máslo a na mírném ohni necháme rozpustit. Promícháváme.
  2. Až je máslo rozpuštěné, přidáme hrnek cukru a opět necháme rozpustit. Odstavíme a necháme vychladnout.
  3. Až je směs vlažná, přidáme rozšlehané vejce a promícháme, aby se vše hezky spojilo.
  4. Mezitím si nachystáme do větší mísy mouku, sůl a jedlou sodu – promícháme.
  5. Vlijeme tekutou směs do mouky a promícháme. Může lehce ze začátku hrudkovaťět, ale to lehce rozmícháte – nepoužívám mixér, vše jde krásně promíchat vařečkou.
  6. Až je těsto hezky hladké, vlijeme do bábovkové formy vymazané máslem a vysypané krupicí (případně kakaem,  aby na tmavém těstě nebyly vidět bílé tečky krupice po vyndání z formy).
  7. Vložíme do předem předehřáté trouby na 180 stupňů a pečeme 35-45 minut. Troubu při pečení zbytečně neotvírejte, nejlépe až ke konci, až budete chtít špejlí vyzkoušet, jestli je bábovka hotová.
  8. Po vytáhnutí z trouby necháme vychladnout a pak až krájíme.

Dejte určitě vědět dole do komentářů, jestli jste zkoušeli a jak se povedla 🙂

 

Jitka

IMG_3746

Leave A Comment