JITKA, TĚŠÍ MĚ

Při pročítání různých blogů/webů o vaření, pečení, vlastně o čemkoliv, se občas nedozvím nic o autorovi. Jak asi vypadá, co dalšího ho baví a co vlastně dělá. Ve většině případech by mi pomohlo to vědět, abych si blog o něco více zosobnila a poté také oblíbila :).Proto se vám pokusím tento web více příblížit, popsat mou osobu a vývoj mé „pečící éry „:).

Že se jmenuju Jitka už asi není třeba psát. Pocházím z Podivína. Malé městečko na jižní Moravě. Mám to tam nesmírně ráda. Jak kvůli rodině a skvělým kamarádům, tak kvůli tomu místu. Máme to kousek k Janohradu, do Lednice, do Valtic, do Mikulova, na Pálavu, k Novomlýnským jezerům, na Hradišťěk. Všechno tohle můžete zvládnout krásnou projížďkou na kole lesem a kolem vinohradů.

Přes bydlení v Jihlavě, Brně, Praze a na krátký čas v Americe jsem zase zpátky v Podivíně. A jsem za to moc ráda.

Positive mind. Positive vibes. Positive life.

Nyní k pečení.

Vztah k pečení jsem zřejmě zdědila, jelikož maminka peče ráda a výsledky jsou vždycky super. Já tomu přicházela na chuť někdy kolem 10 let, kdy jsem se mamce potulovala v kuchyni, když něco pekla (což u nás bylo docela často). Pomáhala jsem šlehat a dívala se mamce pod ruce. Postupem času se dívala (kontrolovala) mamka a já míchala suroviny a pekla. Jednou za čas, ne moc často.

Nějaký čas jsem strávila v Jihlavě, navštěvovala VŠPJ – obor Management cestovního ruchu. A po úspěšném odstátnicování a následném ukončení studia ze strany školy kvůli nedostatku kreditů jsem si vytvořila vlastní titul. Ing of Baking. Odtud tedy název blogu.

Škola neškola, haha :D. Ocitla jsem se v Brně.  Na super bytě, se super spolubydlícíma. A tam to všechno začalo. Našla jsem si novou práci a po volných chvílích vařila, pekla a běhala. Snažila jsem se vařit hlavně luštěniny, zeleninová jídla a sem tam i maso. Spolubydlící vždycky chutnaly a hodnotily :).

Na VŠPJ jsem si vybudovala pozitivní vztah k cestování, který stále roste :). Dříve jsem jezdila přes školu ,či práci na různé organizované exkurze, díky kterým jsem se podívala do dosti zemí v Evropě.

Jedno léto jsem pracovně strávila na Fuerteventuře (2013, jeden z kanárských ostrovů), další vyrazila na Work and Travel do USA na Long Island (2014). Leto 2015 bylo opět v duchu USA a to 1 měsíc bydlení v Brooklynu, New York City a další dva Hamptons, Long Island.

V roce 2016 jsem sekla s prací, co mě nebavila, Kuba odstátnicoval a vyrazili jsme za dalším dobrodružstvím. Start v USA, nastřádání pár drobných do kasičky, a pak směr Mexiko, Guatemala, Costa Rica,…

Cestování mě neskutečně nabíjí a baví. Pořád je co objevovat, poznávat zajímavé lidi, kultury a jejich přístup k životu :). Zejména při delších pobytech spojených s prací. Poznala jsem neskutečně milé pozitivní vstřícné a obětavé lidi, kteří rádi pomůžou a poradí. Jen tak, protože chtějí. Poznáte osudy a životy těch lidí. Co denně dělají, řeší… a ne každý prochází růžovou zahradou. Přesto jsou neskutečně pozitivní, že to až nechápete :). To vás ohromí a donutí se zamyslet. Nad věcma, které denně řešíme a vůbec řešit nemusíme. Protože většinu z nich stejně neovlivníme. Já se to snažím minimalizovat a cítím se líp :).

Tyhle zážitky bych za nic nevyměnila. Daly mi hrozně moc a neskutečně mě inspirovaly.

V plánu mám ještě spoustu zemí.

Kromě vaření a cestování ráda běhám, hrála jsem 9 let stolní tenis, předcvičovala Zumbu. Mám ráda hezké bydlení, pořád bych kupovala a vytvářela nějaké dekorace. Miluju Pinterest. Toooolik inspirace na jednom místě.

Nejvíce se vyžívám v hezkém nádobí do kuchyně. Nikdy ho totiž není dost. Talířky, hrníčky, desky, nádoby na pečení, džbány, misky a mnoho dalšího. Vyžívám se v doplňcích do bytu a hezkém bydlení – miluju dřevo a cokoliv z něj. Dodává mi to teplý a hřejivý pocit :). Na takovém místě se pak cítím skvěle.

Ráda něco tvořím a většinou je to ve spojitosti s kuchyní a bydlením. Takže peču, dělám různé dekorace a zvelebuju. Mám ráda kytky, jak v květináči, tak ve vázičce a ještě radši je dostávám :).

Focení – moje další velká vášeň od doby, kdy jsem si pořídila pořádný foťák.

Od roku 2018 jsem i maminka malého a skvělého kudrnáčka Beníka :). Snědla bych ho láskou. Od léta 2021 jsem taky vdaná paní a příjmení Zapletalová jsem vyměnila za Farářová :).

Sledujte mě i na Facebooku a Instagramu.

V případě jakýchkoliv dotazů, doporučení, pochval či spolupráce mě neváhejte kontaktovat :).

A pamatujte:

The happiness of your life depends upon the quality of your thoughts

ingofbaking@gmail.com

Jitka 🙂