Moje oblíbené Food Instagramové profily

Jídlo a cestování k sobě patří. Obě dvě věci zbožňuju! A tak to nemám jen já, ale i většina Food Instagramerů. Tentokrát vám představím desítku mých oblíbených food IG feedů.

Ty, které ráda sleduju, čtu a jsou mi sympatičtí na vás čekají v tomhle článku :). Jak čeští, tak zahraniční. Tak snad tady objevíte někoho nového, co bude inspirovat i vás ;).

Na ty čistě Travel feedy se můžete těšit v dalším článku ;).

Top 10 Food Instagram profilů

1. Chefkamu

Kamu už asi všichni stejně sledujete, ale nejde ji sem nenapsat. Kamu jede bomby. Mladá zapálená charismatická kuchařka, milovnice jídla, cestování a výzev! Moc ráda sleduju její cesty a těším se na Mexickou kuchařku! Loni (myslím, že to bylo loni?) dokonce běžel na ČT1 její foodie-travel seriál, který se moc povedl!

Kuchařka: Nejbarevnější kuchařka
Youtube: KORU
Instagram: Chefkamu

 

2. TheStoryOfACake

A zase to tu máme. Kombinaci jídla, převážně sladkého, a cestování. A jak to k sobě krásně pasuje, zvlášť na Marty Insta profilu, že jo?! Na jejích fotkách miluju tu atmosféru, kterou umí zachytit. Opět velká sympaťačka :).

Kuchařka: Příběhy z kuchyně
Blog:  Thestoryofacake.sk
Instagram: Thestoryofacake

 

3. KlukVZastere

Tomáše, alias Kluka v zástěře jsem objevila teprve nedávno, ale dost mě baví. Moc hezký foodstyling a příjemné popisky u fotek :). Palec hore!

Instagram: Klukvzastere

 

4. BlogKitchenstory

Marika a Jirka, moc milí mladí manželé, co mají stejně starého prcka, jako my :). Loni jsem měla tu možnost je poznat osobně v Bořeticích na Dvorku a jsou velcí pohodáři! A ty jejich recepty! Od koláčů až po ravioli špica! Jo a loni vydali supr kuchařku :).

Kuchařka: Manželé v kuchyni
Blog:  Kitchenstory
Instagram: blogkitchenstory

 

5. LindaLomelino

Švédku Lindu, alias Call me cupcake, sleduju už hezkých pár let a pořád mě ty její fotky fascinují. Ta úprava fotek, barvy a celkově foodstyling :). Několik receptů jsem od ní zkoušela vždycky se skvěle povedly.

Kuchařky: tady
Blog:  Callmecupcake.se
Instagram: linda_lomelino

 

6. Kitchenettehome

Markéta je mi sympatická jak jejím životním stylem, tak recepty, které píše.  A je hlavně máma a články o narození jejich dětí pro mě byly velkým přínosem, a tak nějak mě v těhotenství povzbudily :).

Tady jde jasně vidět, že když děláte to, co vás baví a naplňuje, projeví se to ve výsledku. Pro mě je Markéta moc inspirativní člověk a těším se, až ji na nějaké foodblogerské akci poznám osobně :).

Mimo svoje kuchařky se podílela na kuchařce Gastrokroužku, kam btw. patří i Jirka a Marika z Kitchenstory, které jsem zmiňovala výše.

Blog: Kitchenette
Kuchařka: Rok v kuchyni
Instagram: Kitchenettehome

 

7. GatherAndFeast

U Ashley najdete supr recepty a fotky, často jen zajímavé kompozice ovoce a zeleniny prolnuté s precizním foodstylingem, kterému prostě neodoláte.

Blog: Gather And Feast
Instagram: Gatherandfest

 

8. TheKitchenMCCabe

Kayley má moc hezky sladěný feed, doslova pastva pro oči. Vždycky, když se na něj podívám, tak si vybavím venkov, ovocný sad, teplo a pohodu. Líbí se mi tmavší barvy/typ fotek a to je přesně to, co u ní na profilu najdete. Má zajímavé sezónní recepty.

Blog:  The Kitchen MCCabe
Instagram: Thekitchenmccabe

 

9. Cukrfree.cz

Janina je krásným příkladem toho, že jídlo a cestování patří k sobě.  Na jejím Instagramu, kde je jedna fotka lepší než druhá, najdete nádherné barvy a kompozice, prostě pohádka a pohlazení po duši. Její fotky vyčnívají z davu. Jak ty z cest, tak ty jídla. Jeden z mých nejoblíbenějších feedů vůbec.

Blog: Cukrfree.cz
Kuchařky: Cukrfree kuchařky
Instagram: Cukrfree.cz

 

10. Okuprin

Téhle pani teda moc nerozumím, ale její feed a hříva mě baví :D.

Instagram: Okuprin

 

11. Mama_pece_doma

Ten její cit pro foodstyling, to nádobí a kytičky na chlebu. To je prostě Máma. Ikdyby byl Instagram noname, tak ty její boží fotky poznám. No uznejte sami, že byste ty fotky snědli?!

Instagram: Mama_pece_doma
Blog: Mamapecedoma.com

Tak co, které účty zaujaly vás? Případně mi hoďte tipy na jiné, vámi oblíbené, dolů do komentářů, ráda se mrknu :).

Ještě pro vás chystám moje oblíbené travel, mama a lifestyle profily, těšíte se?

Mějte se parádně,

Jitka

Leave A Comment