Inspirace na vánoční výzdobu

Tvoření je pro mě relax. A jak mám teď míň času pro sebe, snažím se ho využít na maximum. Ikdyž teď vítězil nad vším jen spánek…protože ho bylo za poslední týdny hodně málo…to je ale jiná story, o tom se vám plánuju taky rozepsat, aneb nad prdíky jsme ještě tak úplně nevyhráli…

Každopádně, zpátky k tématu – na vánoční výzdobu se ale dostalo, hurá! (Ještěže existují ty babičky a občas pohlídají :))

Když se řeknou Vánoce, vybaví se mi barvy jako tmavě červená, tmavě zelená a žlutá a v tom se nese i naše vánoční výzdoba, tak mrkněte.

Všechny komponenty jsem nasbírala na procházce s kočárkem a citrony nasušila doma na topení. Upřednostňuju přírodní věci před těma umělýma ozdobama, hvězdičkama a vším možným, proto ji mám v tomto duchu…. Fantazii se ale meze nekladou, takže zdobení je čistě na vás!

Potřebujete:

Na vánoční věnec:

proutí (natrhala jsem větvičky břízy – jsou hezky ohebné a nelámou se)

jehličí (můžete použít cokoliv, jak stříbrný smrk, borovici,…co máte po ruce líbí se vám)

červené bobulky na zpestření (neptejte se mě, jak se to jmenuje; nevím)

nasušené citrony

šišky

ozdobnou mašli (koupila jsem v obchodě Tiger)

černou nitku na stažení větviček na věnec

Z proutí si udělejte dlouhou “lajnu”, kterou pak provázkem navolno obmotáte. Z břízy bude tento základ věnce hezky ohebný, takže to pak jen stočíte do tvaru kruhu a opět stáhnete černým provázkem. Zdobit můžete pomocí tavné pistole (záleží, čím chcete zdobit). Já ji ani nepotřebovala, jehličí jsem propletla věncem, nahoru uvázala mašli a zavěsila citrony na bílý provázek.

 

Na vánoční dekoraci v papírovém pytlíku z Rohlíku:

květinářskou houbu na živé květiny (koupíte asi za dvacku v každém květinářství)

umělou vyšší misku (aby se nepřevrhla) a nebo zavařovací sklenku

papírový pytlík (nákupy mi vozí Rohlík a do těhle sáčků balí banány a ostatní ovoce), takže krásná recyklace 😀

jehličí

proutí (bříza)

10 světýlek (koupila jsem v Kiku)

ozdobnou mašli

citrony, šišky

Na adventní věnec:

proutí (opět bříza)

jehličí

šišky

černou nitku

dřevěnou kulatinu

4 svíčky

ozdobnou mašli

Z proutí si udělejte dlouhou “lajnu” zkterou pak provázkem navolno obmotáte. Z břízy bude tento základ věnce hezky ohebný, takže to pak jen stočíte do tvaru kruhu a opět stáhnete černým provázkem. Zdobit můžete pomocí tavné pistole (záleží, čím chcete zdobit). Já ji ani nepotřebovala, jehličí jsem propletla věncem a šišky uvázala na provázku. Svíčky jsem stáhla ozdobnou mašlí a vše položila na kulatinu.

Tak hezké tvoření a pošlete na inspiraci zase vaše výtvory :).

 

Jitka

Leave A Comment

Related Posts